"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."

Aktualności

04 kwietnia 2017 19:23 | Aktualności

SZRANKI TEATRALNE juz za nami...

     31.03.17 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Szrankach Teatralnych w GOK-u w Zblewie.  Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum biorą aktywny udział  w programie „Poznawanie przez działanie kluczem do sukcesu – wyrównywanie szans edukacyjno-rozwojowych uczniów szkół Gminy Zblewo’.

 

W ramach projektu uczestniczą w zajęciach rozwijających metodą projektu „Eksperymentuję i wiem”. Uczniowie na zajęciach, korzystając z technologii komputerowej, szukali scenariuszy gotowych, ale i takich, które po przeróbkach spełniały ich oczekiwania. W oparciu o przygotowane teksty dramatyczne przygotowali kostiumy, scenografię, nauczyli się tekstu.

 

Dzięki zajęciom rozwijają własne zainteresowania, rozwijają zdolności aktorskie, taneczne, wokalne. Bawiąc się, uczą, eksperymentują słowem, gestem i strojem. W ramach tego projektu współpracują ze sobą inne grupy. Grupę „Eksperymentuję i wiem” wspierają uczestnicy zajęć terapii pedagogicznej i zajęć mobilnych.

 

Na szrankach szkoła podstawowa przedstawiła inscenizację pt. „Przygoda w lesie”, a gimnazjum wykorzystało klasykę polską , wystawiając współczesną wersję „Pani Twardowskiej”. Przygotowanie występów sprawiło uczniom dużą frajdę, uczyło współpracy w grupie, dzielenia się obowiązkami i odpowiedzialności.  Przedstawienia zostaną zaprezentowane całej szkole i rodzicom na wywiadówkach. Na zajęciach uczniowie dalej będą rozwijać swoje zainteresowania i aktorskie talenty.

Przeczytano: 475 razy. Wydrukuj|Do góry

SZRANKI TEATRALNE ZBLEWO 2017