"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."

Aktualności

05 kwietnia 2017 21:13 | Aktualności

„Poznawanie przez działanie kluczem do sukcesu – wyrównywanie szans edukacyjno-rozwojowych uczniów szkół Gminy Zblewo”

Od 6 lutego br. uczniowie naszej szkoły uczestniczą w ciekawych zajęciach pozalekcyjnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego pt. „Poznawanie przez działanie kluczem do sukcesu – wyrównywanie szans edukacyjno-rozwojowych uczniów szkół Gminy Zblewo”.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem pracują na: zajęciach rozwijających, interdyscyplinarnych, wyrównujących oraz w terapiach: pedagogicznej, logopedycznej. Dużym powodzeniem cieszą się także: socjoterapia, spotkania z psychologiem, rewalidacja indywidualna. Zajęcia prowadzone są aktywizującymi metodami z wykorzystaniem technologii TIK oraz w pracowni komputerowej. Ciekawą formą pracy jest nauka poprzez platformę edukacyjną EDUMASTER. Uczniowie chętnie rozwiązują zadania, korzystają z materiałów dostępnych na platformie oraz śledzą swe postępy, dzięki raportom, które ukazują się uczniom i nauczycielom.

Cieszą nas pierwsze osiągnięcia uczniów. Udział w konkursach, szrankach teatralnych, liczne prezentacje multimedialne, albumy, gazetki i prace wytwórcze autorstwa dzieci są dowodem na wzrost wiedzy, umiejętności i potencjału edukacyjnego uczniów.  

Z niecierpliwością czekamy na sprzęt, który wkrótce dotrze do szkół, aby uatrakcyjnić zajęcia.  Środki z projektu pozwolą na wzbogacenie bazy dydaktycznej o profesjonalne szkolne pracownie: językowe, biologiczno- przyrodnicze, fizyczne, a także tablice interaktywne, wideoprojektory oraz drobne pomoce dydaktyczne uatrakcyjniające codzienność szkolną. Nauczyciele języków obcych czekają na pracownię językową, o której od dawna marzyli.

Oto fotorelacje z zajęć!

 

Przeczytano: 442 razy. Wydrukuj|Do góry

KLUCZ