"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."

Aktualności

17 maja 2017 21:03 | Aktualności

Konferencja „Zdrowszy uczeń- planowane zmiany w programach dla szkół: „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”

            Dnia 10 maja 2017r. w Restauracji K2 w Borzechowie odbyła się konferencja „Zdrowszy uczeń- planowane zmiany w programach dla szkół: „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”

            Organizatorem spotkania byli Państwo Katarzyna i Krzysztof Langowscy- dostawcy owoców i warzyw oraz mleka do szkół K2 EKO- MILK.  Honorowy patronat nad spotkaniem objął Pomorski Kurator Oświaty- Pani Monika Kończyk. Konferencję poprowadzili P. Monika Tomana i P. Zbigniew Bigilski- nauczyciele Zespołu Szkół Publicznych w Borzechowie.

Oficjalnego otwarcia konferencji dokonali P. Krzysztof Langowski oraz P. Teresa Burczyk- starszy wizytator Delegatury w Tczewie Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Z gośćmi przywitał się również Pan Krzysztof Trawicki- Wicemarszałek Województwa Pomorskiego.

W imieniu gospodarzy spotkania K2 EKO- MILK głos zabrał Pan Leszek Golasiński, który omówi planowane zmiany i wdrażanie nowego programu dla szkół, który zastąpi programy „ Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”.

Na pytanie: Dlaczego owoce i warzywa znalazły się u podstaw piramidy zdrowego żywienia? odpowiedziała p. Monika Michna-  przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Starogardzie Gdańskim.

Istotnym elementem spotkania był wykład prelegentów ze Szkoły Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im UNICEFF w Malborku, która od wielu lat realizuje program Szkoły Promującej Zdrowie. Pani Elżbieta Sumowska udzieliła cennych wskazówek na temat wykorzystania założeń i standardów Szkoły Promującej Zdrowie w tworzeniu programów wychowawczo- profilaktycznych.

Pani Monika Tomana przedstawiła gościom szereg prozdrowotnych działań edukacyjnych realizowanych  w szkołach gminy Zblewo. Wykład wzbogacony został prezentacją przygotowaną przez Zespół Szkół Publicznych w Borzechowie.

Podczas spotkania podsumowano również Konkurs Plastyczny pt. „Jemy zdrowe rzeczy- nikt temu nie zaprzeczy”. Organizatorami konkursu byli gospodarze wydarzenia: szkoła w Borzechowie i K2 EKO- MILK. Gospodarze wręczyli nagrody dyrektorom zwycięskich placówek, z prośbą o przekazanie ich swym uczniom.

Spotkanie było znakomitą okazją do wymiany doświadczeń w zakresie działań prozdrowotnych realizowanych w szkołach i przedszkolach, a wszystko z myślą o zdrowiu i kondycji naszych uczniów. Wiemy, iż „zdrowy uczeń to szczęśliwy uczeń”.

Przeczytano: 707 razy. Wydrukuj|Do góry

Konferencja K2