"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."

Aktualności

09 listopada 2017 20:45 | Aktualności

Śniadanie daje moc!!!

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Dnia 8 listopada br. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny obchodzili Dzień Zdrowego Śniadania w ramach programu edukacyjnego "Śniadanie daje moc." W ramach programu uczniowie wzięli udział w projekcji filmu o racjonalnym odżywianiu oraz pogadankach na temat zdrowego trybu życia. Dowiedzieli się, co jeść i jak komponować posiłki, aby były pełnowartościowymi daniami, które dają "siłę i moc". Podsumowaniem cyklu zajęć było przygotowanie pysznego śniadania.

Organizatorem programu „Śniadanie Daje Moc” jest Partnerstwo dla Zdrowia - wyjątkowa koalicja: Danone, Lubella (należąca do Grupy Maspex Wadowice), marki Biedronka (należąca do Grupy Jeronimo Martins) oraz Instytutu Matki i Dziecka – wiodącej w kraju instytucji naukowej i medycznej.

Zawiązano ją w 2006 roku w celu skutecznego przeciwdziałania niedożywieniu dzieci w Polsce oraz propagowania wśród najmłodszych zdrowych nawyków żywieniowych. Aby realizować swój cel Partnerzy prowadzą działania edukacyjne oraz opracowali pierwszy w Polsce produkt z misją społeczną – Mleczny Start (więcej na stronie www.mlecznystart.pl).

Program „Śniadanie Daje Moc” jest kolejnym działaniem w ramach strategii Partnerstwa dla Zdrowia, które do dotychczasowych działań nakierowanych na walkę z niedożywieniem dzieci w Polsce dodaje szeroko zakrojoną edukację najmłodszych oraz angażuje rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

 

Więcej informacji oraz pyszne przepisy na: http://sniadaniedajemoc.pl


Przeczytano: 431 razy. Wydrukuj|Do góry

2017 Śniadanie daje moc!!!