| | | AAA
Publiczna Szkoła Podstawowa im. O. Flawiana Słomińskiego w Borzechowie
"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."

Aktualności

28 listopada 2017 19:42 | Aktualności

„Eksperymentuję i wiem”

 

Uczniowie na zajęciach rozwijających w ramach  „Poznanie przez działanie kluczem do sukcesu – wyrównywanie szans edukacyjno- rozwojowych uczniów Gminy Zblewo  biorą udział w projekcie edukacyjnym „Eksperymentuję i wiem”.

Pracują w dwóch grupach wiekowych: uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.

Na zajęciach samodzielnie planują pracę, skupiając się na zdolnościach  aktorskich. Wspólnie piszą scenariusze,  opracowują scenografię, tworzą podkład muzyczny, tańczą do tematów związanych z otaczającą przyrodą.

Wspólne chwile rozwijają ich umiejętności artystyczne, poszerzają wiedzę, rozwijają zainteresowania i integrują grupę.

Udział w zajęciach pozalekcyjnych pozwala na wykorzystanie sprzętu komputerowego, którym dysponuje szkoła. Uczniowie chętnie szukają inspiracji nie tylko w książkach, ale również w zasobach internetowych. Tworząc teksty, uczą się posługiwania komputerem. Korzystają również z drukarki, skanera, ksera.

Dzięki takim programom uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach, dzielą się swoją twórczą praca z innymi, prezentują przygotowane spektakle na uroczystościach szkolnych i środowiskowych.

Szkolni artyści są w takim wieku, że lubią się przebierać, bawić, grać przed widownią. Może wśród nich są przyszli  aktorzy filmowi i teatralni, dlatego pozwólmy im cieszyć się tym, co sprawia im największą radość.

 

                                       Małgorzata Wons

Przeczytano: 482 razy. Wydrukuj|Do góry

Kółko teatralne próby