| | | AAA
Publiczna Szkoła Podstawowa im. O. Flawiana Słomińskiego w Borzechowie
"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."

Aktualności

04 stycznia 2018 18:53 | Aktualności

„Pomyśl, zbuduj, zakręć” - zajęcia MAŁEJ ROBOTYKI na wesoło

Korbo Klocki to zestaw stworzony z myślą o pracy w grupach przedszkolnych i szkolnych, to świetna propozycja dla dzieci, które z zaangażowaniem i pasją tworzą duże, bardziej skomplikowane i zawansowane konstrukcje. Koła zębate pozwalają na zbudowanie naprawdę imponujących obiektów (przestrzennych i płaskich, np. plansz), które można „ożywić” – pod warunkiem oczywiście, że całość została odpowiednio zaprojektowana, a wszystkie elementy zostały dobrze połączone.

Przedszkolaki w ramach zajęć MAŁEJ ROBOTYKI już w grudniu zaczęły przygodę z zestawem klocków. Zajęcia z Korbo rozwijają twórczość i kreatywność, a przede wszystkim uczą logicznego myślenia, co jest bardzo istotne podczas pracy z robotami.

„Pomyśl, zbuduj, zakręć” to idea Korbo, która znajduje idealne odwzorowanie w praktyce! Zabawa klockami w grupie rówieśniczej wymaga wspólnego przemyślenia projektu lub projektów, podzielenia się elementami i zadaniami, a następnie współpracy przy budowaniu. Wyzwaniem dla każdego dziecka jest takie połączenie klocków (przede wszystkim kół zębatych, które są podstawowym elementem Korbo), aby można było całą konstrukcję „ożywić”, czyli wprawić ją w ruch. Zabawa klockami wymaga skupienia i precyzji, uczy logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię i orientację przestrzenną.

Przeczytano: 461 razy. Wydrukuj|Do góry

Korbo