| | | AAA
Publiczna Szkoła Podstawowa im. O. Flawiana Słomińskiego w Borzechowie
"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."

Aktualności

28 lutego 2018 21:02 | Aktualności

MEGAMISJA szkolnej świetlicy

Nasza szkoła w II półroczu dalej uczestniczy w największym w Polsce programie edukacji cyfrowej "MEGAMISJA". Jest to program edukacyjny skierowany do świetlic szkolnych. Podczas zajęć dzieci w dalszym ciągu poznają cyfrowe laboratorium, gdzie czekają na nie pełne przygód misje. Razem z animowanymi bohaterami nauczą się sprawnie poruszać w wirtualnym świecie by chronić  laboratorium przed niesfornym Psotnikiem.

W ramach programu w ostatnim czasie nasza szkoła- świetlica otrzymała materiały plastyczne oraz tablet edukacyjny. Bardzo cieszymy się z przyznanych nagród, które są także zasługą dzieci. Na pewno przydadzą się w pracy świetlicy.

 

W ramach programu na ostatnich zajęciach realizowaliśmy kolejny temat: "Bliźniaki zapraszają do przyjaznego kina". Głównym celem zajęć było uświadomienie dzieci czym jest niepełnosprawność. Dzieci po przeprowadzonej lekcji potrafią wskazać podstawowe rozwiązania zapewniające osobom z niepełnosprawnością dostępność do informacji i kultury. Uczniowie wzięli udział w zabawach, które przybliżyły im wiedzę na temat tego, z jakimi ograniczeniami w dostępie do kultury i informacji mogą zetknąć się osoby niepełnosprawne. Uczniowie stworzyli pracę plastyczną, przedstawiającą wymarzone kino dla wszystkich dzieci. Na zajęciach dzieci świetnie się bawiły.

 

B. Gort

A. Guz

 

Przeczytano: 430 razy. Wydrukuj|Do góry

MEGAMISJA szkolnej świetlicy