| | | AAA
Publiczna Szkoła Podstawowa im. O. Flawiana Słomińskiego w Borzechowie
"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."

Aktualności

01 marca 2018 21:33 | Aktualności

Feynmanki- co to takiego???

Feynmanki to konkurs inspirowany Richardem Feynmanem – tak jak on, my też wierzymy, że nauka powinna opierać się na kreatywności i pasji! W Publicznej Szkole Podstawowej w Borzechowie chętni uczniowie z klasy VI wraz z p. Beatą Kornela na zajęciach matematyczno- przyrodniczych w ramach projektu „Poznanie przez działanie kluczem do sukcesu – wyrównywanie szans edukacyjno- rozwojowych uczniów Gminy Zblewo” w każdym ostatni poniedziałek miesiąca odszyfrowują zakodowaną wiadomość i przesyłają do autora konkursu. Jest to dopiero rozgrzewka, bo w marcu otrzymają zaszyfrowane zadanie do wykonania. Autorzy najciekawszych odpowiedzi będą między sobą rywalizować o podium. W finale
będą mogli poczuć się jak Feynman i wygłosić swój pięciominutowy wykład. Na jaki temat? Dowolny! Mogą opowiedzieć o zjawisku przyrodniczym albo działaniu maszyny. Uczniom życzymy sukcesów i udziału w finale.

W ramach tego samego projektu odbywają się spotkania z psychologiem panią Agnieszką Grzela- Opalińską. W czasie zajęć uczniowie uczą się asertywności, radzenia sobie we współczesnym świecie i współpracy w grupie. Dzieci wspaniale się bawią, co widać na zdjęciach.

Przeczytano: 376 razy. Wydrukuj|Do góry

Feynmanki- co to takiego???