| | | AAA
Publiczna Szkoła Podstawowa im. O. Flawiana Słomińskiego w Borzechowie
"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."

Aktualności

17 maja 2018 21:14 | Aktualności

ALE WYCIECZKA!!!

   Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Borzechowa wraz z nasza szkołą , KGW , Kołem Emerytów   i Rencistów z Borzechowa  oraz  Powiatowym Kołem Polskiego Związku Niewidomych w Starogardzie Gd. zorganizowało wycieczkę  do Gdańska  w ramach projektu „ Niewidomi wraz z uczniami poznają historię Polski”.

     Wczesnym rankiem wszyscy uczestnicy wyruszyli  autokarem  na spotkanie z  historią. Przez kilka godzin zwiedzali Stare Miasto Gdańsk, wędrując uliczkami  grodu Neptuna. Dzięki przewodniczkom poznali ciekawostki z życia dawnych mieszczan i bogate dzieje miasta. Odwiedzili  Kościół Mariacki     i kościół Św. Brygidy, gdzie zachwycał  swoim pięknem bursztynowy ołtarz.

     Spacer zakończył się przed Muzeum II wojny światowej. Bardzo podekscytowani  wchodziliśmy do muzeum. Tam czekało nas   zderzenie historii z nowoczesnością., eksponaty z okresu II wojny i multimedia. Wciąż pamiętamy niesamowita uliczkę warszawską, mieszkanie w trzech odsłonach i czołg stojący wśród gruzów. Po drodze wstąpiliśmy na poczęstunek i relaks do  Mc’ Donald-a, gdzie w wesołych rozmowach wspominaliśmy  przeżyte wspólnie chwile.  Po odpoczynku  wszyscy uczestnicy zadowoleni wracali do dom.

                                                                                                                        Maria Tomana

Przeczytano: 367 razy. Wydrukuj|Do góry

ALE WYCIECZKA