"Nie musisz być wielkim, żeby zacząć, ale musisz zacząć, żeby być wielkim!" – Les Brown

Aktualności

23 listopada 2018 22:01 | Aktualności

PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ NAJBLIŻSZĄ OKOLICĘ I JEJ ZABYTKI

Zgodnie z wdrażaną innowacją pedagogiczną „Młody patriota”, w starszych grupach przedszkolnych, dzieci poznawały najbliższą okolicę. W listopadzie,  grupa przedszkolna 4,5-latków - „Żabki” odwiedziła miejsca pamięci narodowej i lokalne zabytki. Dzieci miały możliwość zobaczenia starej, pruskiej szkoły z XIX w. i zatrzymania się przy pamiątkowej tablicy umieszczonej na budynku, gdzie w latach okupacji hitlerowskiej mieścił się areszt żandarmerii. Wychowankowie obejrzeli również tablicę upamiętniającą męczeńską śmierć kierownika szkoły, Pana Leona Wieczorka. Kierownik był jedną z pierwszych ofiar wojny, zginął w październiku 1939r.

Ponadto przedszkolaki zostały zaproszone do, mieszczącej się w zabytkowej chacie podcieniowej w Borzechowie, filii Gminnej Biblioteki w Zblewie, która jest jednym z najciekawszych zabytków naszej miejscowości. Dzieci poznawały treści patriotyczne, wspólnie śpiewały hymn Polski oraz utrwalały wiadomości.

Nasi „Młodzi patrioci” zostali zapoznani z postacią O. Flawiana Słomińskiego i związanymi z nim pamiątkami, zgromadzonymi w gablotach naszej szkoły. Mieli także możliwość zapalenia zniczy na jego grobie, na pobliskim cmentarzu oraz odwiedziły dom rodzinny naszego patrona, mieszczący się przy ul. Wczasowej 3.

Mamy nadzieję, że wdrażane treści patriotyczne i uczenie szacunku dla zasłużonych naszemu krajowi osób, przyczyni się do budzenia przywiązania do swojego otoczenia i Ojczyzny. Wierzymy, że dziecko nauczy się dostrzegać piękno kraju, poprzez poznawanie „swojej małej ojczyzny”, kształtujące uczucia, z których w przyszłości może zrodzić się gorący patriotyzm.

                                                                                         Renata Jodko

                                                                  

                                                                                                         

 

Przeczytano: 609 razy. Wydrukuj|Do góry

PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ NAJBLIŻSZĄ OKOLICĘ