"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."

Aktualności

21 stycznia 2019 19:08 | Aktualności

Zajęcia z doradztwa zawodowego w Restauracji K2

   14 stycznia 2019r. na godzinie wychowawczej udaliśmy się do pobliskiej Restauracji K2. Zapragnęliśmy dowiedzieć się, w jaki sposób ta przestronna restauracji funkcjonuje, kto ją prowadzi, kto gotuje i kto umila gościom czas.

   Zostaliśmy przywitani przez właścicielkę restauracji panią Katarzynę Langowską i szefa kuchni. Na początku pan kucharz opisał nam strukturę restauracji, poznaliśmy zawody: kucharza, kelnera, menadżera restauracji. Następnie zapoznaliśmy się z zasadami savoir -vivre w restauracji, aby pozbyć się w przyszłości niepotrzebnych obaw, a nawet lekkiego strachu, który mógłby nam towarzyszyć przy pierwszym wyjściu do lokalu.

   Szef kuchni w sposób precyzyjny opisał nam, kto pierwszy wchodzi do restauracji, jak wybrać stolik, kto siada pierwszy, co zrobić z serwetą, kto składa zamówienie, a kto za nie płaci, jak wręczyć napiwek.

   Na  końcu spotkała nas wspaniała niespodzianka. Okazało się, że możemy zwiedzić restaurację „od kuchni”. Pan kucharz pokazał nam, gdzie znajduje się kuchnia główna i w jaki sposób kelner porozumiewa się z kucharzem.

   Dziękujemy pani Kasi i panu kucharzowi za spotkanie pełne emocji.

                                                                                                                              Klasa IV

Przeczytano: 405 razy. Wydrukuj|Do góry

Zajęcia z doradztwa zawodowego w Restauracji K2