"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."

Aktualności

23 stycznia 2019 10:38 | Aktualności

Dzień Babci i Dziadka

   Dzień Babci i Dziadka to wspaniała okazja, by uświadomić dzieciom jak wiele oni znaczą w naszym życiu. Jaki ogrom miłości, dobra i cierpliwości potrafią ofiarować swoim wnukom.

   Święto Dziadków celebrowane jest w wielu krajach, różnicą jest tylko dzień, w którym jest obchodzone. W Polsce ma ono ponad trzydziestoletnią tradycję i obchodzimy je 21. i 22. stycznia. To doniosłe święto, uczące szacunku i przywiązania do osób starszych, a także doskonała okazja, by zaprosić ich w szkolne mury.

   21. stycznia to dzień mroźny i zimowy ale jakże ciepły w swojej wymowie. Pokolenie seniorów, tak licznie przybyłych na tę uroczystość i wnuczęta połączyło się we wspólnym radosnym świętowaniu. Sala wypełniona po brzegi była dowodem na to, że wnuczęta to dla dziadków największa radość i największy skarb.

   Po przywitaniu zaproszonych gości przez Dyrektora PSP Borzechowo Panią Marię Tomanę i ciepłych słowach skierowanych do zgromadzonych seniorów, dzieci klas I-III wraz z grupami przedszkolnymi zaprezentowały przygotowany w wychowawcami krótki program artystyczny. Wnuki bawiły dziadków pokazami, inscenizacjami, deklamowały wiersze i śpiewały piosenki, bo przecież „u Babci jest słodko, świat pachnie szarlotką…”, a Dziadziuś jest dobry i wszystko naprawia…, i umie zrobić latawiec, a nawet łuk i strzały”.

   Nie ma jak Babcia, nie ma jak Dziadek!!  Bez nich smutny byłby świat!

   Na twarzach naszych Gości malowała się duma i wzruszenie, bo to przecież „najwspanialsza wnuczka i najwspanialszy wnuczek”. Dużą przyjemność sprawiły naszym gościom drobne upominki, w postaci laurek i drobnych prezentów, własnoręcznie  przygotowane przez dzieci. Uroczystość zakończyła się wspólną zabawą i konkursem piosenki Jaka to melodia, których uczestnikami byli oczywiście nasi honorowi goście. A słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców, był okazją do rozmów, wspomnień i wzruszeń.

   Dziadkowie byli pełni uznania dla swoich wnuków. Podziwiali ich  umiejętności, a wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu była okazją do umocnienia więzi rodzinnych i po raz kolejny mogliśmy doświadczyć, jak ważna jest rola dziadków w życiu dziecka.

   Mamy nadzieję, że pozytywne emocje pozostaną w pamięci na długo, zarówno u młodszych jak i starszych uczestników dzisiejszej uroczystości. Wnuczęta prezentujące swoje artystyczne dokonania i wzruszeni dziadkowie z miłością wpatrzeni w swoje pociechy, to naprawdę wspaniały widok! Dziękujemy jeszcze raz wszystkim przybyłym babciom i dziadkom za obecność, bo … jaki byłyby świat bez czułej ręki Babci i pomocnej dłoni Dziadka? Pamiątkowe zdjęcia i ciepłe wspomnienia z tego wyjątkowego dnia zapewne na długo pozostaną w naszych sercach. Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

                                                                                                             Renata Jodko

 

                                                                                                                                         

Przeczytano: 498 razy. Wydrukuj|Do góry

Dzień Babci i Dziadka