"Nie musisz być wielkim, żeby zacząć, ale musisz zacząć, żeby być wielkim!" – Les Brown

Aktualności

09 kwietnia 2019 15:26 | Aktualności

WYCIECZKA KLAS I-III I GRUP PRZEDSZKOLNYCH DO GDYNI

W piątek, 5 kwietnia br. uczniowie klas I-III i starsze grupy przedszkolne wzięły udział w całodziennej wycieczce do Gdyni. Dzieci zostały zaproszone przez Pana Patryka Melka, ojca jednej z naszych podopiecznych, który służy w Marynarce Wojennej w Gdyni do zwiedzania jednostek Flotylli Okrętów Wojennych. Z okazji 89. rocznicy utworzenia 13. dywizjonu trałowców - najstarszej jednostki Marynarki Wojennej zostały otwarte koszary. Adresatami wydarzenia były głównie zorganizowane grupy przedszkolne i szkolne, w tym dzieci z naszej borzechowskiej placówki. Wychowankowie zostali przywitani i oprowadzeni po terenie jednostki przez Pana Patryka Melka, który przywitał nas w galowym mundurze marynarki budząc respekt i podziw nie tylko wśród najmłodszych. Zwiedzanie okrętów ORP, trałowców i foty wojennej były połączone z licznymi atrakcjami dla dzieci. Począwszy od specyficznego toru przeszkód na pokładzie statku, poprzez marynarski chrzest i spotkanie z Neptunem, królem mórz i oceanów. Te niecodzienne doświadczenia wzbudzały wiele pozytywnych emocji, których przypieczętowaniem było otrzymanie Aktu Chrztu Morskiego z rąk dowódcy okrętu ORP Mamry przez naszych wychowanków.

            Po spożytym posiłku przyszedł czas na kolejne atrakcje, które czekały na dzieci w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Przedszkolaki i uczniowie klas I wzięły udział w warsztatach „Naukowi Detektywi”, gdzie miały okazję wcielić się w rolę detektywów. Przy pomocy podstawowych przyrządów, takich jak lupa czy magnes oraz technik, jak sympatyczny atrament próbowały rozwiązać naukową zagadkę. Zaś starsze dzieci z klas II i III wzięły udział w warsztatach rozwijających zdolności dedukcyjne, wspieranie ciekawości i samodzielności „H2O Łyk wiedzy”. Następnie wszystkie dzieci zostały zaproszone na interaktywną wystawę, dzięki której każdy uczestnik mógł nie tylko budować swoją wiedzę o świecie społecznym i przyrodniczym ale również rozbudzać ciekawość, aktywność i samodzielność.

            Dzieci wróciły z wycieczki radosne i roześmiane z bagażem ciekawych doświadczeń i przeżyć. Dziękując nauczycielom, wychowawcom, a w szczególności Panu Patrykowi Melka za ogromne zaangażowanie i zorganizowanie wycieczki, żegnam się marynarskim „Ahoj przygodo!”

 

                                                                                                                      Renata Jodko

Przeczytano: 477 razy. Wydrukuj|Do góry

Wycieczka