"Nie musisz być wielkim, żeby zacząć, ale musisz zacząć, żeby być wielkim!" – Les Brown

Aktualności

10 kwietnia 2019 10:51 | Aktualności

GMINNY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM; Borzechowo 05-04-2019r

   Wychowanie komunikacyjne jest współczesnym wyzwaniem edukacyjnym w zakresie zrównoważonego transportu i bezpieczeństwa na drodze. Druga dekada XXI stawia przed nami ważne zadania w zakresie podniesienia bezpieczeństwa na drodze niechronionych uczestników ruchu i wpisuje się w Narodowy Program Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
        Głównym celem turniejów jest podnoszenie kultury motoryzacyjnej i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez popularyzowanie przepisów oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, podstawowych umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, jak również popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

5 kwietnia 2019 jak co roku w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W tym roku uczniowie szkół podstawowych współzawodniczyli w dwóch grupach wiekowych: 10-12 lat oraz 13-15. Naszą gminę reprezentowali uczniowie ze szkół w Borzechowie, Bytoni, Pinczynie oraz Kleszczewie Kościerskim. Najpierw każdy z uczestników rozwiązał dwa testy ze znajomości przepisów w ruchu drogowym a następnie, po przerwie i poczęstunku każdy spróbował sił na torze przeszkód.  Po teoretycznych i praktycznych zmaganiach  nadszedł czas na podsumowania. Zwycięzcy z obu grup wiekowych będą reprezentować naszą gminę  na etapie powiatowym w Starogardzie gdańskim.

Oto wyniki:

w  kategorii 10-12 lat

I miejsce drużyna z Borzechowa

II miejsce drużyna z Pinczyna

 

w  kategorii 13-15:

I miejsce drużyna z Borzechowa

II miejsce drużyna z Bytoni

III miejsce drużyna z Pinczyna

 

Indywidualnie najlepszymi zawodnikami zostali:

Andrzej Dróżkowski w kategorii 10-12 lat

Mateusz Gort w kategorii 13-15 lat

 

Dziękujemy wszystkim za udział; nauczycielom i opiekunom za przygotowanie oraz opiekę. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                          Organizator

Przeczytano: 547 razy. Wydrukuj|Do góry

BRD 2019r