Publiczna Szkoła Podstawowa im. O. Flawiana Słomińskiego w Borzechowie

"Nie musisz być wielkim, żeby zacząć, ale musisz zacząć, żeby być wielkim!" – Les Brown

Aktualności

10 czerwca 2019 06:56 | Aktualności

„Savoir vivre w naszej szkole”

     W trosce o  poprawę  wychowania, kulturę osobistą, poszanowanie innych podjęliśmy  działania, które miały  na celu wyrobienie u uczniów i stosowanie w życiu codziennym zasad kulturalnego zachowania. Przekonaliśmy  uczniów, że stosowanie zasad dobrego wychowania pomaga w życiu. Wpojenie zasad savoir vivre w młodym wieku, pozwoli na automatyczne stosowanie ich, gdy będą dorośli. Nie będzie im sprawiało trudności zastanawianie się, jak należy postąpić, zachować w towarzystwie. Poznane zasady będą mogli również wprowadzać na płaszczyznę rodzinną.

 

    Uczniowie w ramach zajęć  poznawali zasady savoir vivre. Tworzyli scenki utrwalające poznane zasady, które prezentowali na apelach, odwiedzali miejsca publiczne, obserwowali zachowanie ludzi i wyciągali wnioski. Stworzyli kodeks dobrego zachowania, przygotowali gazetkę ścienną.

 

   Podsumowaniem działań był konkurs szkolny, który został przeprowadzony 7 czerwca. Każda klasa wytypowała czteroosobową drużyną. Drużyny klasowe  zmierzyły się z zadaniami dotyczącymi znajomości  zasad dobrego zachowania. Członkowie zespołów rozwiązywali quiz, krzyżówkę, układali rymowanki, nakrywali stół. Musieli wykazać się znajomością ułożenia sztućców.

 Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a poznane zasady pomogą  w dorosłym  życiu.

                                                                               Maria Tomana

Przeczytano: 550 razy. Wydrukuj|Do góry

Savoir vivre