Publiczna Szkoła Podstawowa im. O. Flawiana Słomińskiego w Borzechowie

"Nie musisz być wielkim, żeby zacząć, ale musisz zacząć, żeby być wielkim!" – Les Brown

Aktualności

30 sierpnia 2019 16:13 | Aktualności

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/ 2020

„W naszej szkole inauguracja roku szkolnego 2019/2020

kończy  przerwany 1 września 1939 r. marsz do szkoły.”

 

 

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 rozpoczęła się w naszej szkole 2 września 2019 r. uroczystą Mszą Św. odprawioną przez księdza proboszcza Adama Kapelusza i absolwenta naszej szkoły franciszkanina – Krzysztofa Szachtę. Zgodnie z tradycją duchowni poświęcili tornistry pierwszoklasistów. Po Mszy Św. wszyscy udali się do szkoły, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Pani Beata Kornela nowa Dyrektor Szkoły powitała wszystkich zebranych,  a szczególnie wójta Gminy Zblewo Pana Artura Herold, radnego- Pana Janusza Czubka, księdza proboszcza Adama Kapelusza, sołtysa wsi Borzechowo- Panią Renatę Klimowicz, przewodniczącą Rady Rodziców – Panią Sylwię Dróżkowską, Przewodniczącą Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Panią- Lidię Godlewską- Wróblewską, przewodniczącą Koła Gospodyń -Panią Elżbietę Piórkowską, nauczycieli, pracowników, uczniów oraz rodziców, którzy postanowili spędzić ten poranek w murach naszej szkoły.

Szczególnie serdecznie przywitała  Seniorów  z  Borzechowa i okolic, którzy zostali zaproszeni na uroczystą  inaugurację roku szkolnego w 80 rocznice wybuchu II wojny światowej. To właśnie Oni nie mogli w 1939 roku rozpocząć nauki w szkole, ponieważ wybuchła najstraszniejsza jak do tej pory wojna. Nasza szkoła włączyła się w   projekt „Przerwany Marsz”, w którym  młode pokolenie razem z Polskimi Dziećmi Wojny wspólnie przeżywa uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020.

Udział Seniorów w tej uroczystości to  symboliczne zakończenie  przerwanej  przed osiemdziesięciu laty edukacji. Dzięki temu, że oni wytrwali, dzisiaj  uczniowie mogą spokojnie rozpocząć naukę pod okiem swoich nauczycieli i  wychowawców. To z naszymi Seniorami  dokończyliśmy przerwany 1 września 1939r. marsz do szkoły. Wojenni seniorzy obiecali uczniom , że w najbliższym czasie odwiedzą nas i opowiedzą o swoich przeżyciach wojennych.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna, która składała się z dwóch elementów. Pierwsza część poświęcona była 80-tej  rocznicy wybuchu II wojny Światowej. Uczniowie przypomnieli chwile grozy, przedstawiając scenkę  z nalotu. Druga część akademii poświęcona była tematyce szkolnej związanej z początkiem nowego roku szkolnego.

Po uroczystości goście udali się na poczęstunek, gdzie zaproszeni goście otrzymali drobne upominki na pamiątkę udziału w dzisiejszej uroczystości.  Uczniowie wraz z wychowawcami przeszli do swoich klas, by zapoznać się z planem lekcji i tym co czeka ich w nowym roku szkolnym.

 

Przeczytano: 639 razy. Wydrukuj|Do góry

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/ 2020