Publiczna Szkoła Podstawowa im. O. Flawiana Słomińskiego w Borzechowie

"Nie musisz być wielkim, żeby zacząć, ale musisz zacząć, żeby być wielkim!" – Les Brown

Aktualności

01 października 2019 16:09 | Aktualności

WYCIECZKA NA KASZUBY


24 września pojechaliśmy na Kaszuby, by poznać region naszych sąsiadów. Głównym celem wycieczki były atrakcje Szymbarku. Zwiedziliśmy Dom Sybiraka z Irkucka, Dom Trapera Kaszubskiego z Kanady, Dom Powstańca Polskiego z Adampolu. Przebywaliśmy w zrekonstruowanym Bunkrze Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” i siedząc w ciemnościach, wysłuchaliśmy dźwięków nalotu.

Mieliśmy okazję zobaczyć rekordowe obiekty: Najdłuższą Deskę Świata, Największy Fortepian Świata, Stół Noblisty. Wysłuchaliśmy hymnu kaszubskiego w wykonaniu pani przewodnik. Największa atrakcją był jednak Dom do Góry Nogami. Jak sama nazwa wskazuje konstrukcja domu wzbudza duże zainteresowanie, a spacer wewnątrz domku dostarcza niezapomnianych wrażeń.

W Szymbarku zjedliśmy regionalne przysmaki, jak chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym. W drodze powrotnej weszliśmy na wieżę widokową na Wieżycy. To najwyższy szczyt moreny czołowej. Piękny widok „z lotu ptaka” na region Kaszub również dostarczył dodatkowych wrażeń.

Wycieczka pozwoliła poznać piękne zakątki naszego kraju. Miejsca, które znajdują się niedaleko Borzechowa, a posiadają wiele atrakcji godnych zobaczenia.

 

Uczestnicy wycieczki

 

PS: Wkrótce dołączymy zdjęcia wykonane przez uczniów naszej szkoły.

Przeczytano: 598 razy. Wydrukuj|Do góry

Szymbark

DBI