Publiczna Szkoła Podstawowa im. O. Flawiana Słomińskiego w Borzechowie

"Z nauką jest jak z wiosłowaniem pod prąd. Skoro tylko zaprzestaniesz pracy, zaraz spycha cię do tyłu." - Benjamin Britten.

Aktualności

10 stycznia 2020 13:25 | Aktualności

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE 2020


FERIE ZIMOWE 2020 OGŁASZAMY ZA ROZPOCZĘTĘ!!!


Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, to czas beztroskiej zabawy. Mamy nadzieję, że będzie biało, wesoło i radośnie, ale przede wszystkim bezpiecznie!!!

Przypominamy Wam o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych oraz zamieszczamy kilka ważnych porad i wskazówek.5 zasad dla dziecka…

1. Nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne!

Służby co roku ostrzegają, że nigdy nie możemy mówić o bezpiecznym lodzie. Na jego wytrzymałość wpływa rodzaj wód oraz temperatura powietrza. Warto wiedzieć, że lód nie wszędzie jest tej samej grubości – na środku jeziora jest cieńszy niż przy brzegach. Do jazdy na łyżwach nadają się wyłącznie sztuczne zbiorniki.

2. Nie zjeżdżaj na sankach w pobliżu dróg i zbiorników wodnych.

3. Nie przebiegaj przez ulicę, a po zapadnięciu zmroku zawsze miej przy sobie odblaski – dzięki temu będziesz widoczny na drodze.

4. Nie strącaj sopli zwisających z dachów lub drzew.

Spadający sopel może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.

5. Stosuj się do zakazów i nakazów opiekunów.

To bardzo ważne! Nie znikaj niespodziewanie z oczu rodzicom lub opiekunom, a jeżeli planujesz pójść do sklepu lub toalety, zgłoś taką potrzebę opiekunowi.

 

… i  zasady dla rodzica lub opiekuna

1. Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych zależy także od Ciebie! Sprawdź, czy organizator ma niezbędne zezwolenia i czy jest w stanie zapewnić dzieciom pomoc medyczną. Poproś odpowiednie służby o sprawdzenie, czy pojazd, którym będą podróżować dzieci, jest bezpieczny.

2. Nie dawaj dziecku na wyjazd wartościowych przedmiotów.

3. Poproś, aby dziecko zawsze miało przy sobie (w plecaku czy kieszeni) kartkę z imieniem i nazwiskiem, nazwą ośrodka, numerami kontaktowymi do rodziców i opiekunów oraz, jeżeli jest taka potrzeba, listą przyjmowanych przez nie leków.

4. Zapoznaj dziecko z zasadami pierwszej pomocy – na taką naukę nigdy nie jest zbyt wcześnie. Sprawdź, czy zna podstawowe numery alarmowe i czy wie, jak zachować się w sytuacji zagrożenia.


ŻYCZYMY NIEZAPOMNIANYCH FERII ZIMOWYCH!

Do zobaczenia 27. stycznia 2020r.


Przeczytano: 835 razy. Wydrukuj|Do góry

#SuperKoderzy
lekturki
DBI