Publiczna Szkoła Podstawowa im. O. Flawiana Słomińskiego w Borzechowie

„Sukces to szereg potknięć, mimo których nigdy nie rezygnujemy.”

Aktualności

04 lutego 2020 10:35 | Aktualności

Spotkanie z pisarką Pauliną Hendel

Czy wiesz?

> Czym jest postapo?

> Jak przetrwać apokalipsę?

> Dlaczego nie wolno witać się przez próg?

> Czy demony istnieją we współczesnym świecie?

> Jakie są sposoby na wampira?

 

Od tak ciekawych pytań rozpoczęliśmy spotkanie autorski z Pauliną Hendel. Spotkanie z pisarką odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas VI- VIII naszej szkoły.

Pani Paulina jest autorką postapokaliptycznej trylogii Zapomniana księga (Strażnik, Tropiciel, Łowca) oraz serii dla młodzieży Żniwiarz ( Pusta noc, Czerwone słońce, Trzynasty księżyc, Droga dusz), opartej na polskiej i słowiańskiej demonologii.

Z młodzieżą rozmawia o nurcie postapokaliptycznym nie tylko w literaturze, stara się uświadamiać młodzieży jak bardzo jesteśmy uzależnieni od współczesnej technologii i jak trudno byłoby sobie poradzić, gdyby nagle zabrakło prądu czy internetu. Pisarka przekonuje, że w takich chwilach wiedza z książek może okazać się na wagę złota, Opowiada również o dawnych wierzeniach, o tym skąd wzięły się demony i jaką rolę pełniły w życiu ludzi.

 

Zapomniana księga opowiada o losach zwykłego nastolatka, który został wrzucony do posapokaliptycznego świata, w którym nie ma prądu, a ludzie żyją tak jak nasi pradziadowie. Właśnie w takim świecie Hubert musi dowiedzieć się prawdy o sobie, odnaleźć rodzinę, a przede wszystkim przeżyć. I nie jest to takie łatwe, ponieważ gdy zabrakło prądu, z ukrycia wyszły demony z dawnych wierzeń.

 

Żniwiarz zabiera nas do współczesnego świata, w którym dawne demony nadal żyją, mają się całkiem nieźle i co noc zbierają krwawe żniwo. A likwidacją tych stworów zajmują się tytułowi żniwiarze.

Zapraszamy do lektury, seria Żniwiarz jest dostępna w naszej szkolnej bibliotece.

 

Przeczytano: 499 razy. Wydrukuj|Do góry

Spotkanie autorskie

DBI