Publiczna Szkoła Podstawowa im. O. Flawiana Słomińskiego w Borzechowie

"Z nauką jest jak z wiosłowaniem pod prąd. Skoro tylko zaprzestaniesz pracy, zaraz spycha cię do tyłu." - Benjamin Britten.

Aktualności

12 września 2020 13:59 | Aktualności

Sportowe sukcesy naszych uczennic

Zapasy w UKS OLimpik Lubichowo- tę właśnie dyscyplinę sportu od prawie 4 lat uprawiają siostry Nicola, Agata i Aleksandra Szczygielskie- uczennice naszej szkoły.

Dzięki tej dyscyplinie uczą się zdrowej rywalizacji, trenują w bardzo zgranym zespole pod czujnym okiem supertrenerów, aktywnie spędzają czas wolny, wyjeżdżają na obozy zapaśnicze. Wiele razy staczały walki na macie, najgorsze z nich były takie, kiedy na matę wzywali Agatę trykot w kolorze niebieskim a po drugiej stronie w tej samej wadze Nicolę w trykocie koloru czerwonego. Dla rodziców były to wielkie emocje, ponieważ doping był bardzo trudny często płynęły łzy, bo któraś musiała wygrać.

Dziewczynki dzięki zapasom poznają bardzo dużo ciekawych ludzi z historią. Poznały np. zapaśnika Pana Andrzeja Wrońskiego- dwukrotnego mistrza olimpijskiego (Seul 1988r., Atlanta 1996r.), wielokrotnego Mistrza Świata i Kraju oraz 3-krotnego Mistrza Europy. Poznały również Panią Magdalenę Głodek- brązową medalistkę Mistrzostw Świata Juniorek w Zapasach Kobiet (2019r.). Pani  Magda jest również Mistrzynią Polski LZS w zapasach juniorek młodszych oraz srebrną medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Dziewczyny  trenują pod okiem świetnych trenerów, wyjeżdżają na obozy zapaśnicze, wyciągają wnioski do dalszej pracy. Na treningi jeżdżą 2 razy w tygodniu- we wtorki i czwartki.

Wielkim sukcesem jest brązowy medal zdobyty przez Aleksandrę Szczygielską w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych, który odbył się w Stargardzie Szczecińskim (05.09.2020).

Dziewczyny na swoim koncie mają pokaźną sumę medali z walk, które odbywały się w różnych miastach Polski.

Jesteśmy dumni z osiągnięć dziewczyn, dopingujemy im wytrwale i życzymy kolejnych sukcesów!!!

 

 

Przeczytano: 79 razy. Wydrukuj|Do góry

Siostry Szczygielskie

DBI
lekturki