Publiczna Szkoła Podstawowa im. O. Flawiana Słomińskiego w Borzechowie

"Z nauką jest jak z wiosłowaniem pod prąd. Skoro tylko zaprzestaniesz pracy, zaraz spycha cię do tyłu." - Benjamin Britten.

Aktualności

15 października 2020 17:06 | Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej 2020

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej, który jest ważnym świętem w każdej szkole. To święto całej społeczności szkolnej: uczniów, nauczycieli, wszystkich pracowników szkoły, a także rodziców.
W naszej szkole uroczysta akademia z okazji tzw. „Dnia Nauczyciela” odbyła się już 13. października. Pierwszy raz w historii szkoły z powodu pandemii zabrakło rodziców, którzy tradycyjnie obecni byli na tak doniosłych uroczystościach.

Akademię rozpoczęła Pani Dyrektor- Beata Kornela, która pięknymi słowami podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za dzieło edukacji, za cierpliwość, wyrozumiałość i zaangażowanie w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia. Również Pani Sylwia Dróżkowska- Przewodnicząca Rady Rodziców, w imieniu wszystkich rodziców, podziękowała pracownikom za trud pracy na rzecz dzieci i młodzieży.

O nauczycielach, pracownikach obsługi i administracji nie zapomnieli też uczniowie. Piękne życzenia, czekoladki i własnoręcznie malowane kwiaty sprawiły, iż z twarzy nauczycieli nie schodził tego dnia uśmiech.  

Obchody Dnia Edukacji Narodowej były znakomita okazją do wręczenia nagród. Nagrodzono mistrzów liczenia, którzy dnia 2 października wzięli udział w X Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia i udowodnili, że są znakomitymi matematykami. Wyróżnienie z rąk Pani Lucyny Lorkowskiej otrzymała Maria Muller z kl. IV, zaś miejsce I- Konrad Marczak, II- Zofia Rutkowska, III- Faustyna Domian. Brawo!!!

Pan Łukasz Kiełpiński podsumował obchody Międzynarodowego Dnia Muzyki, który obchodzony jest na całym świecie od roku 1975 dnia 1 października . Z okazji Dnia Muzyki zorganizowano konkurs wiedzy o muzyce. Zwycięzcami zostali: Oliwia Olińska, Łukasz Gort oraz Filip Szopiński. Gratulujemy.

Pani Dyrektor wręczyła najpilniejszym uczniom stypendia za wyniki w nauce w roku szkolnym 2019/ 2020 a ich rodzicom listy gratulacyjne. Jesteśmy dumni z sukcesów naszych uczniów. Oto oni:

KLASA V- Agata Schneider, Gabriel Marczak, Filip Szopiński;

KLASA VI- Julia Szachta, Magda Kmieć, Mikołaj Grzona, Nikola Fic, Maria Deja, Marika Langowska, Agata Szczygielska, Wiktoria Tocha, Dominika Tworek oraz Marcin Wiśniewski;

KLASA VII- Maria Rutkowska, Zofia Rutkowska, Andrzej Dróżkowski, Konrad Marczak;

KLASA VIII- Nicola Szczygielska.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

 

 

Przeczytano: 114 razy. Wydrukuj|Do góry

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ- uroczyta akademia

#SuperKoderzy
lekturki
DBI