Publiczna Szkoła Podstawowa im. O. Flawiana Słomińskiego w Borzechowie

"Z nauką jest jak z wiosłowaniem pod prąd. Skoro tylko zaprzestaniesz pracy, zaraz spycha cię do tyłu." - Benjamin Britten.

Aktualności

23 grudnia 2020 17:36 | Aktualności

Szopki Bożonarodzeniowe 2020 r.

   Wzorem lat ubiegłych, również i w tym roku, w miesiącu grudniu, nasi uczniowie budowali swe Szopki Bożonarodzeniowe. Tym razem mogli tworzyć swe dzieła według własnego pomysłu i nie mieli narzuconych żadnych ograniczeń, jak uprzednio zapisanych i podanych w regulaminach. Ponadto, można było wykorzystać jeden czy dwa elementy z szopek z lat ubiegłych. Również młodsze dzieci mogły poprosić o niewielką pomoc swoich najbliższych, szczególnie w tych pracach, gdzie można było łatwo się oparzyć gorącym klejem czy skaleczyć podczas piłowania deski, sklejki itp. A takim trochę ukrytym celem było to, żeby podczas pracy, spędzić czas ze swoją rodziną. Należy mieć tylko nadzieję, że budowało to dobre relacje dzieci – rodzice – rodzeństwo – dziadkowie.

    Do tej pory zawsze były to prace, które brały udział najpierw w szkolnym, a następnie w dekanalnym konkursie na wykonanie najpiękniejszej szopki. W tym roku, nie odważyliśmy się, aby na podstawie nadesłanych zdjęć wybrać te najpiękniejsze, bo łatwo można by kogoś skrzywdzić, nie zauważając detali, które często decydują o zajętych miejscach. Dlatego nagrodą dla wszystkich, którzy wykonali swe dzieła była, prawie zawsze najwyższa ocena z religii. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Niech nasze Szopki będą umieszczone w centralnym miejscu w naszych udekorowanych z okazji Świąt Bożego Narodzenia domach.

   Ps. Proszę wybaczyć, że nie wszystkie szopki zostały przedstawione pod artykułem.

 

                                                                                                             Zbigniew Bigilski

Przeczytano: 278 razy. Wydrukuj|Do góry

Szopki Bożonarodzeniowe 2020 r.

#SuperKoderzy
lekturki
DBI