Publiczna Szkoła Podstawowa im. O. Flawiana Słomińskiego w Borzechowie

KAŻDE DZIECKO MA W SOBIE POTENCJAŁ, TRZEBA MU TYLKO DAĆ MOŻLIWOŚĆ ROZWINIĘCIA SKRZYDEŁ!

Aktualności

11 lutego 2021 09:45 | Aktualności

Ogólnopolska Konferencja Asów Internetu

W dzisiejszych czasach internet przenika wszystkie sfery życia. Ułatwia zdobywanie wiedzy, inspiruje, pobudza kreatywność i tworzy nowe możliwości rozwoju, a obecnie umożliwia nam naukę zdalną. Od wielu lat bierzemy na siebie odpowiedzialność za wspieranie dzieci, rodziców i nauczycieli w bezpiecznym korzystaniu z sieci. Każdego roku w drugim tygodniu lutego organizujemy TBI- Tydzień Bezpiecznego Internetu, przyłączamy się do obchodów DBI- Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu (09.02.2021r.), organizujemy pogadanki, warsztaty, konkursy uświadamiające uczniom niebezpieczeństwa, na jakie narażeni są w świecie www.

Dnia 11.02.2021r. uczniowie klas 5, 6 i 7 wzięli udział w wielkiej Ogólnopolskiej Konferencji Asów Bezpiecznego Internetu.

Asy Internetu to bezpłatny program edukacyjny o cyberbezpieczeństwie dla szkół podstawowych w całym kraju. Asy Internetu nie straszą, ale podkreślają pozytywne strony internetu i pokazują potencjał, który jest w sieci i nowych technologiach. Asy Internetu chcą, aby uczniowie poczuli moc zmieniania Internetu w coraz lepsze i bezpieczniejsze miejsce. 

Asy Internetu wspierają przede wszystkim nauczycieli, ale nie zapominają o rodzicach. Pomagają osobom dorosłym kształtować i wzmacniać u dzieci następujące wartości: rozsądek, uważność, siłę, życzliwość i odwagę w sieci.

Z Konferencji Asów Internetu uczniowie dowiedzieli się jak….

  • udostępniać z głową treści i informacje o sobie
  • nie dać się nabrać internetowym oszustom
  • chronić swoje sekrety używając silnych haseł
  • być życzliwym i reagować na niewłaściwe zachowania internautów
  • rozmawiać o wątpliwościach, gdy trafimy w internecie na coś niepokojącego

Konferencję prowadzili przedstawiciele Fundacji Szkoła z Klasą i Google.

 

 

Więcej informacji o Asach Internetu: tutaj!!!


Przeczytano: 94 razy. Wydrukuj|Do góry

Ogólnopolska Konferencja Asów Internetu

#SuperKoderzy
lekturki
DBI