
Sportowe sukcesy naszych uczennic
Zapasy w UKS OLimpik Lubichowo- tę właśnie dyscyplinę sportu od prawie 4 lat uprawiają siostry Nicola, Agata i Aleksandra Szczygielskie- uczennice naszej szkoły.
Dzięki tej dyscyplinie uczą się zdrowej rywalizacji, trenują w bardzo zgranym zespole pod czujnym okiem supertrenerów, aktywnie spędzają czas wolny, wyjeżdżają na obozy zapaśnicze. Wiele razy staczały walki na macie, najgorsze z nich były takie, kiedy na matę wzywali Agatę trykot w kolorze niebieskim a po drugiej stronie w tej samej wadze Nicolę w trykocie koloru czerwonego. Dla rodziców były to wielkie emocje, ponieważ doping był bardzo trudny często płynęły łzy, bo któraś musiała wygrać.
Dziewczynki dzięki zapasom poznają bardzo dużo ciekawych ludzi z historią. Poznały np. zapaśnika Pana Andrzeja Wrońskiego- dwukrotnego mistrza olimpijskiego (Seul 1988r., Atlanta 1996r.), wielokrotnego Mistrza Świata i Kraju oraz 3-krotnego Mistrza Europy. Poznały również Panią Magdalenę Głodek- brązową medalistkę Mistrzostw Świata Juniorek w Zapasach Kobiet (2019r.). Pani Magda jest również Mistrzynią Polski LZS w zapasach juniorek młodszych oraz srebrną medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Dziewczyny trenują pod okiem świetnych trenerów, wyjeżdżają na obozy zapaśnicze, wyciągają wnioski do dalszej pracy. Na treningi jeżdżą 2 razy w tygodniu- we wtorki i czwartki.
Wielkim sukcesem jest brązowy medal zdobyty przez Aleksandrę Szczygielską w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych, który odbył się w Stargardzie Szczecińskim (05.09.2020).
Dziewczyny na swoim koncie mają pokaźną sumę medali z walk, które odbywały się w różnych miastach Polski.
Jesteśmy dumni z osiągnięć dziewczyn, dopingujemy im wytrwale i życzymy kolejnych sukcesów!!!